سوالات متداول

سوالات متداول

برخی سوالات پرتکرار کاربران

از اینجا

شروع کنید

آیا آنها از یک سامانه ویژه برای سرویس دهی به شما استفاده می کنند؟
پیمانکاران می بایست برای رسیدگی، پاسخگویی و پشتیبانی، از یک سامانه استاندارد ثبت مشکلات و درخواست ها استفاده کنند تا بتوانند سرویس با کیفیتی را به مشتریانشان ارائه دهند.
آیا آنها تنها یک کارشناس خدمات شبکه برای سرویس دهی به شما اختصاص می دهند؟
یک شرکت معتبر فناوری  برای مشتریانش حداقل دو کارشناس که بتوانند با همه زوایای کار آن ها آشنا شوند، اختصاص می دهد. ساز وکار پشتیبانی و مستندسازی در این شرکت ها به گونه ای طراحی شده است که سایر اعضای فنی نیز می توانند در هر لحظه ای که نفرات اختصاص داده شده به شما در دسترس نباشند به شما سرویس دهند.
آیا آنها از یک استراتژی صحیح برای پشتیبان گیری از اطلاعات استفاده می کنند؟ یا ترجیح می دهند که از هاردهای معمولی برای این منظور استفاده کنند؟

شرکت های معتبر هرگز به مشتریانشان اجازه نمی دهند که از هاردهای معمولی (اکسترنال و اینترنال) برای ذخیره کردن فایل های بکاپ به عنوان راه حل اصلی استفاده کنند.
چرا؟ طی سال های اخیر ثابت شده است که این هاردها نمی توانند به عنوان یک ابزار قابل اعتماد در مواقع اضطراری مورد استفاده قرار گیرند.
آن ها مطمئن می شوند که کلیه سرورهای مشتریانشان از تکنولوژی مجازی سازی استفاده می کنند و حداقل دو نسخه بکاپ یکی در همان شرکت و دیگری به طور Offline و یا Offsite تهیه می گردد.

آیا آنها یک برنامه در مواقع بحران و در جهت تداوم کسب و کارتان به شما می دهند؟
شرکت های حرفه‌ای شبکه می بایست به شما یک طرح عملیاتی در قالب قرارداد پشتیبانی شبکه برای زمان بحران ارائه کنند. این طرح می تواند با همکاری تعدادی از دیتا سنترهای مجهز قابل پیاده سازی باشد.

سوال های

کسب و کار

آیا آنها یک کارشناس شبکه به طور اختصاصی برای مشکلات و نیازهای شما در نظر گرفته اند؟

یک پیمانکار خدمات شبکه معتبر نفراتی دارد که به مشکلات شما به صورت تلفنی و حضوری رسیدگی خواهند کرد. همچنین به مشتریان خود یک شماره تماس اضطراری می دهد تا بتوانند در خارج از ساعات اداری با آن ها تماس بگیرند.
به عنوان یک مدیر یا صاحب کسب‌و‌کار، شما تنها در زمان های اداری مشغول کار نیستید، بنابراین سرویس دهی خارج از این ساعات می تواند به تداوم کسب و کار شما کمک شایانی کند.

آیا آنها به طور مکتوب به شما اعلام می کنند که مدت زمان پاسخگویی برای درخواست هایتان چقدر است؟
یک شرکت معتبر تضمین می کند که یک کارشناس حرفه ای و مجرب از زمانی که شما به مشکل برمی خورید یا درخواستی را اعلام می کنید، در حداقل زمان ممکن (با توجه به مشکل و اهمیت موضوع و تاثیر آن بر روی کسب و کار شما) درخواست شما را انجام دهد. در واقع این تعهد باید در قالب یک بند از قرارداد پشتیبانی شبکه حقوقی به شما ارائه گردد.
آیا آنها به شما یک پیش بینی و یا پیش فاکتور خدمات ارائه می دهند؟

برخلاف برخی از شرکت‌ها، یک پیمانکار در کلیه خدمات قابل ارائه در شرکت هیچ هزینه پنهانی را به شما تحمیل نمی کند. هزینه کلیه خدمات و سرویس های آن ها باید به صورت شفاف و در قالب پیش فاکتور و پیش قرارداد به شما ارائه شود.
این پیشنهادها و هزینه ها می بایست مورد ارزیابی های چندباره قرار گیرد، تا شما متحمل هزینه های اضافی نشوید.

آیا آنها برای کامل کردن پروژه های تعریف شده با بودجه و زمان تعیین شده، تضمین می دهند؟

تمام پروژه های تعریف شده توسط شرکت های معتبر  برای مشتریان باید به صورت Fixed-Price بوده و آنها تضمین دهند که زمان پایان پروژه مطابق پیش بینی باشد.
همچنین واحد مدیریت پروژه در این شرکت ها می بایست در خصوص نحوه پیاده سازی، زمان و هزینه به شما مشاوره رایگان دهند تا شما بتوانید زمان بندی و بودجه قابل لمسی را در اختیار داشته باشید.

آیا آنها راهکاری برای مانیتور کردن عملکرد صحیح سیستم های حیاتی کسب و کارتان از راه دور دارند؟
متخصصین یک پیمانکار حرفه ای همواره با روش هایی مدرن در حال مانیتور کردن عملکرد صحیح سرویس های حیاتی سازمان شما هستند تا قبل از این که مشکل حاد و بزرگی رخ دهد، شما را مطلع کرده و راه حل ها را پیاده سازی کنند. مشکلات زیر ساختی، امنیتی و … جزء مواردی هستند که این پیمانکار خدمات شبکه باید در گزارشات مانیتورینگ به آن ها اهمیت ویژه ای بدهد.
آیا آنها به شما گزارشات هفتگی و یا ماهانه که برای شما قابل لمس باشد ارائه می دهند؟

بسیاری از شرکت های ارائه‌دهنده  که دارای کیفیت متوسطی هستند به شما گزارشات دوره ای ارائه نمی دهند، و یا حتی بدتر، گزارشاتی به شما می دهند که غالبا بیشتر از ۳۰۰ صفحه بوده، و شما از آن سر در نمی آورید.
یک پیمانکار خوب سعی می کند گزارشاتی را آماده کند که بتواند برای مدیران و صاحبین کسب و کار قابل لمس باشد.

آیا کارشناسان پشتیبانی آنها، در استخدام شرکت خودشان هستند یا از شرکت های ثالث درخواست کارشناس می‌کنند؟
تمام کارشناسان فنی شرکت باید در استخدام همان شرکت بوده و نباید از پرسنل یک شرکت ثالث باشند تا به شما اطمینان داده شود که امنیت و حفاظت از اطلاعات شما به بهترین نحو صورت می‌گیرد.
آیا کارشناسان فنی آنها به روز هستند و آخرین تکنولوژی های روز دنیا را می شناسند؟

یکی از بارزترین خصوصیات یک پیمانکار پشتیبانی شبکه حرفه ای، آشنا بودن کارشناسان آن پیمانکار با جدیدترین تکنولوژی های این حوزه می باشد. وب‌سایت و رزومه این شرکت ها آشکار کننده این حقیقت است.
آن ها همواره سعی می کنند به مشتریانشان آخرین تکنولوژی های روز و امکانات لازم جهت پیشرفت و توسعه کسب و کارشان را ارائه دهند.

آیا کارشناسان آنها به موقع حاضر می شوند و وضع ظاهری مناسبی دارند؟
کارشناسان یک پیمانکار پشتیبانی شبکه باید با تعهد به اصول حرفه ای کار خود، سر وقت و یا حتی زودتر در شرکت مشتری حضور پیدا کرده و پوشش آنها متناسب با فضای کسب و کار باشد، زیرا منظم و مرتب بودن کارشناسان، حداقل نیازمندی ارائه یک سرویس حرفه ای خواهد بود.
آیا آنها می توانند با نرم افزارهای تخصصی کسب و کار شما آشنایی پیدا کرده و به شما پشتیبانی دهند؟
با توجه به این که هر کسب و کاری از ابزار و نرم افزارهای تخصصی خود استفاده می نماید، کارشناسان آن ها باید تلاش کنند که با این ابزار آشنا شده و بتوانند در مواقع نیاز به پشتیبانی آنی، این خدمت را نیز به شما ارائه دهند. پیمانکار پشتیبانی شبکه رابط شما و پیمانکاران ثانویه باید باشد و این مورد می بایست در قرارداد پشتیبانی شبکه لحاظ شود.
آیا آنها به هنگام بروز مشکلات خارج از حیطه وظایفشان، به دنبال حل مشکل شما هستند؟

کارشناسان یک شرکت حرفه ای پیگیر مشکلاتی که مربوط به دیگر پیمانکاران می شود نیز هستند، مشکلاتی از قبیل اختلال در سرویس اینترنت، مشکلات نرم افزارهای مالی و اداری، اختلال در سیستم تلفنی، مشکلات سخت افزاری پرینترها و…
در واقع یکی از نشانه های یک قرارداد پشتیبانی شبکه خوب و حرفه ای، تعهد به تداوم کسب و کار مشتری می باشد.

آیا آنها به هنگام راه اندازی یک سرویس جدید برای شما، پیش بینی های لازم را انجام می دهند؟

یک پیمانکار خوب برای راه اندازی سرویس های جدید که احتیاج به یک بازه زمانی برای Downtime دارند، با همکاری مشتری، تلاش می کند که کمترین زمان ممکن را برای خواب سیستم در نظر بگیرد.
پشتیبان گیری از اطلاعات، مدیریت ریسک و پیش بینی اتفاقات توسط یک پیمانکار پشتیبانی شبکه حرفه ای، موجب اطمینان خاطر شما از تداوم کسب و کارتان شده، و به عنوان مفادی از قرارداد پشتیبانی شبکه میبایست لحاظ شود.

آیا آنها وقت کافی صرف می کنند تا به شما توضیح دهند چه اتفاقاتی در شبکه در حال رخ دادن است؟
کارشناسان یک شرکت معتبر به خوبی می دانند که شما متخصص فناوری اطلاعات نیستید و همه آنچه برای شما اهمیت دارد، در واقع تداوم کسب و کارتان با بالاترین کارایی و راندمان است. کارشناسان باید توضیحات ساده و کاربردی را در مورد آنچه در حال رخ دادن است، به شما ارائه دهند.
آیا آنها به شما SLA برای تضمین کیفیت سرویسشان ارائه می دهند؟

SLA تضمینی است که یک شرکت ارائه دهنده خدمات به صورت رسمی و مکتوب به مشتری خود ارائه داده و در آن تعهد می دهد که کیفیت خدمات ارائه شده از یک سطح معین پایین تر نمی آید.
پس جستجوی خود را برای یافتن پیمانکاری که به شما تضمین کیفیت خدمات ارائه می دهد، متوقف نکنید؛ و اگر هم با یک پیمانکار قرارداد دارید، همین امروز خواستار اضافه کردن بند SLA به آن قرارداد پشتیبانی شبکه باشید.

آیا باز هم سوالی وجود دارد؟

راحت باشید و امروز با ما تماس بگیرید